ខេត្តសៀមរាប៖ វគ្គបណ្តុះបណ្តាលរយៈពេល៣ថ្ងៃ ក្នុងគោលបំណងពង្រឹងជំនាញដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ ត្រូវបានប្រព្រឹត្តទៅចាប់ពីថ្ងៃទី២៥ ដល់ថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅខេត្តសៀមរាប។ អាជ្ញាធរជាតិដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ បានរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះដល់មន្ត្រីចំនួន ៥០នាក់ មកពីស្ថាប័ននានាទូទាំងខេត្ត។
ពេញមួយវគ្គបណ្តុះបណ្តាល សិក្ខាកាមត្រូវបានណែនាំអំពីការយល់ដឹងជាទូទៅនូវជំនាញសម្រុះសម្រួលដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ ក្រមសីលធម៌ បច្ចេកទេស និងនីតិវិធីនៃការសម្រុះសម្រួលដោះស្រាយវិវាទ។ បន្ថែមពីនោះ គឺធ្វើយ៉ាងណាដើម្បីបំពាក់មន្ត្រីឱ្យមានជំនាញកាន់តែល្អប្រសើរឡើងក្នុងការផ្តល់សេវាសម្រុះសម្រួលដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅក្នុងមូលដ្ឋាន ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់។
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ មានការអញ្ជើញចូលរួមពីភ្ញៀវកិត្តិយស រួមមានលោក មាស សុខកែវ អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងយុត្តិធម៌ ជាសមាជិក អ.ដ.ក., លោក សុខ បូរ៉ា អគ្គលេខាធិការរងនៃ អ.ដ.ក., លោក សុខ ថុល អភិបាលរងខេត្តសៀមរាប និង ថ្នាក់ដឹកនាំនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋាននៃ អ.ដ.ក.។
វគ្គនេះបានបញ្ចប់ដោយការផ្តល់វិញ្ញាបនបត្រ ក្នុងពិធីបិទ ដែលមានលោក លាវ ពិសិដ្ឋ អគ្គលេខាធិការរងនៃ អ.ដ.ក.តំណាងលោកយ៉ម ផារ៉ូត ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល និងជាអគ្គលេខាធិការនៃ អ.ដ.ក. បានចូលរួមអបអរសាទរដល់សិក្ខាកាម៕